Czy kosmetyki naturalne są przyjazne dla naszej cery?

Czy kosmetyki naturalne są przyjazne dla naszej cery?

Ocena: brak
Głosów: 0

Pojawiające się nowości kosmetyków naturalnych na rynku mogą równie szybko zyskiwać popularność, jak i ją tracić. Nie jest nowością fakt, że kosmetyki naturalne są dużo chętniej kupowane przez konsumentów. Jest to pewien trend, który długo utrzymuje się na rynku. Kosmetyki naturalne posiadają mnóstwo zalet, które przyczyniają się do poprawienia naszej cery i zadbania o jej zdrowy wygląd. Co takiego powoduje, że lepiej jest zwracać uwagę na dobro jakościowe kosmetyki z najbardziej naturalnym składem?

Jak ograniczona ilość chemii w kosmetykach wpływa na jakość cery?

Najważniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to stosowanie do ich produkcji składników nieszkodliwych dla skóry. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi niezdrowe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te naruszają naturalną barierę lipidową cery, wywołują przesuszanie się cery, a także wysypki oraz zaczerwienienia.

Naturalne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. Dlatego mając możliwość zdecydowania o tym, co stosujemy na naszą cerę oraz przy tym decydując się na kosmetyki naturalne jesteśmy w stanie wykluczyć zły wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale także na nasze zdrowie.

Kosmetyki naturalne a nasz skóra

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego cechują się efektywnym działaniem i podtrzymują naturalne procesy, jakie zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne poprawiają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki skutecznie wiążą wodę w komórkach oraz przeciwdziałają jej parowaniu, w przeciwieństwie do pospolitych składników, jakie jedynie ustanawiają warstwę zatrzymującą wilgoć.

Dodatkowo kosmetyki naturalne oddziaływają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Efekty używania może i potrzebują więcej czasu, niemniej jednak są trwałe i warto na nie poczekać.

Stosowanie kosmetyków i ich dobroczynne działanie na środowisko

Kosmetyki naturalne wytwarzane są z dbałością o środowisko. Surowce stosowane na opakowania produktów zwykle pochodzą w 100% z recyklingu. Tymczasem aktywne składniki naturalne uzyskiwane są w przyjazny dla środowiska sposób z ekologicznych upraw. Przy wytwarzaniu kosmetyków nie stosuje się żadnych chemikaliów, a gleba użyźniana jest w sposób naturalny. Ekologiczne hodowle są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska.

Produkty naturalne, które nie powodują cierpienia zwierząt!

Produkty organiczne przyczyniają się do ochrony zwierząt. Ich produkcja w znaczącym stopniu ogranicza testowanie kosmetyków na zwierzętach (tzw. cruelty free). Stawiając na kosmetyki naturalne mamy pewność, że dokonujemy odpowiedniego wyboru i mamy realny wpływ na ograniczenie cierpienia żywych istot. Przy okazji dbamy o naszą skórę w najlepszy sposób. 

Producenci bardzo często na etykietach umieszczają dodatkowe oznaczenia typu Ecocert, VeganSociety lub CrueltyFree. Kupując produkty z tymi logami mamy pewność, że wybieramy kosmetyki przyjazne zwierzętom.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Roma Brzezińska

Są przyjazne, ale czasami i tak warto zastosować coś mocniejszego co nie jest do końca naturalne.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz