Dodatki ślubne - podkreśl swój unikalny wygląd!

Dodatki ślubne - podkreśl swój unikalny wygląd!

Ocena: brak
Głosów: 0

Przed ślubem jest mnóstwo spraw do załatwienia. Trzeba dopilnować wyboru tortu, sali oraz muzyki. Zdecydować się na konkretną suknię ślubną oraz garnitur. Trzeba myśleć o wszystkim! Jednak czy pomyśleliście o dodatkach do garderoby ślubnej? Jeżeli jeszcze nie, to przeczytajcie poniższy artykuł, w którym tłumaczymy, jak dobrać biżuterię ślubną. Natomiast, jeżeli tak, to sprawdźcie, czy dobrze to zrobiliście!

Dobór biżuterii do naszej kreacji!

Dla stosownego zaakcentowania oraz uwydatnienia wymarzonego wyglądu trzeba na początku zastanowić się, w jakim stylu będziemy ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny, czy też romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może zupełnie w inną stronę – glamour? Każdy z nich w pewien sposób określa wybór dodatków. Przy sukni minimalistycznej oraz romantycznej wybieramy drobne i niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to z kolei bogactwo formy oraz wszelkich zdobień. Akcesoria w stylu vintage oraz boho powinny być symboliczne, jednakże podkreślające naturalność kreacji. Ważnym aspektem jest skierowanie uwagi na kolor sukni, ponieważ do bieli pasuje tak naprawdę jedynie srebro, niemniej jednak w odcieniach „złamanych” można już bez skrępowania decydować się także na złociste elementy. Powinniśmy zwracać uwagę na całokształt oraz efekt finalny, który chcemy uzyskać. Jeżeli wybieramy styl glamour, mierzymy bogato zdobioną, okazałą i obfitą suknię, podążajmy tym stylem oraz skuśmy się również na widoczne kolczyki, bądź ciężką kolię, która jeszcze skuteczniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach powinniśmy być konsekwentni.

Nadmiar może zaszkodzić!

Wiele Panien Młodych chce w ten jeden szczególny dzień oszołomić wszystkich gości, co jest jak najbardziej oczywiste i niewątpliwie powinno tak być. Pamiętajmy jednak, że ilość nie zawsze (a właściwie bardzo rzadko) znaczy jakość. O ile decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy wiszących kolczyków, koralikowych bransoletek, wielu warstw dużych pereł na szyi, bo zwyczajnie będzie to przesadą. Zbytek, zamiast zdobić, będzie wprost psuć nasz wygląd. W dobieraniu biżuterii powinno się wyszukać równowagę pomiędzy strojem a ozdobami.

Na co założyć biżuterię?

Czasem towarzyszą nam dylematy, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub to bardzo istotne wydarzenie w życiu, to wypada każdą część ciała udekorować, aby podkreślić tym samym tę wyjątkowość tej okazji. Jednakże nie o to w tym wszystkim chodzi, ponieważ biżuteria powinna być uzupełnieniem do całości, a nie zwracać na siebie uwagę. Na przykład, przy mocno rozbudowanym dekolcie czy też okazałym gorsecie wystarczy subtelny naszyjnik oraz delikatne kolczyki, z kolei przy subtelnej kreacji boho zachwyci biżuteria artystyczna.

A co z fryzurą?

Znakomita alternatywa dla Pań, które nie planują postawić na bardziej oryginalny dodatek lub po prostu nie przepadają za biżuterią. Znacząca jest w tym przypadku nasza fryzura – jak będzie wyglądać oraz jaką będzie mieć formę. Może się okazać, że planujemy na głowie bardzo rozbudowane uczesanie, a ozdabianie dodatkowymi wstawkami zepsuje cały efekt. Niemniej jednak należałoby zastanowić się nad subtelnym elementem wpiętym we włosy. Może być to dekoracyjna spinka, opaska z przypiętym zdobieniem lub przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Kapitalnym dopełnieniem mogą okazać się również kwiaty, najlepiej żywe, które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej uroku i dziewczęcości.

Biżuteria dla Panów

Uważasz, że biżuteria ślubna należy tylko do Pani Młodej? Myślisz, że mężczyzna nie musi sobie zawracać tym głowy? Niestety tak nie jest. Weź pod uwagę spinki do krawatu czy koszuli! To zadanie należy do Pana Młodego, który musi wybrać takie, które będą pasowały do biżuterii przyszłej żony. Szczęśliwie na rynku można wybrać spinki pośród szerokiego asortymentu, który składa się ze stali szlachetnej, białego złota czy połączenia stali z drewnem.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz