Zasady wyboru odpowiedniego kamerzysty na swój ślub i wesele

Zasady wyboru odpowiedniego kamerzysty na swój ślub i wesele

Ocena: 4.00
Głosów: 1

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń. Dzień ten zapadnie w pamięci pary młodej na całe życie, ale także goście chcą wspominać go jak najlepiej. Podczas samej ceremonii zaślubin, ale także w trakcie wesela korzystamy przynajmniej z kilku usług. Czasem zdarza się, że nie jesteśmy zadowoleni z wykonania którejś z nich. O ile kiepską obsługę baru z alkoholem, czy animatora dla dzieci da się wyprzeć z pamięci, o tyle zdjęcia i filmy z wesela pozostaną z nami przez całe życie. Są to usługi, których jakość powinna być dla nas priorytetowa. Poniższy artykuł pomoże wybrać jak najlepszego kamerzystę

Czy warto przejrzeć portfolio kandydatów na kamerzystę ślubnego? 

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, które będzie w stanie przedstawić. Istnieją różne style i techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby przejrzeć portfolio paru kamerzystów, aby móc skonfrontować ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie odpowiedniego. 

Dlaczego nie warto szukać kamerzysty weselnego na ostatnią chwilę?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiej jakości usługi będziecie oczekiwać. Zasadniczo przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć poszukiwania mniej więcej rok przed ceremonią. Nie oznacza to, że jeśli rozpoczniecie poszukiwania później, to już nikogo nie znajdziecie. Na pewno ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak ograniczacie sobie pole do manewrowania i narażacie się na większe koszty za taką samą usługę.

Czego możemy wymagać od kamerzysty weselnego?

Odpowiednio wyposażony kamerzysta powinien posiadać dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem i sprzętem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest sprawą, którą zawsze powinno się zweryfikować. Przeglądając portfolio kandydata, można bez problemu ustalić, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Niewątpliwie – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie także zdawać sobie sprawę, jakiego filmu oczekujecie. Omówienie wspólnej wizji filmu i prezentacja swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam najbardziej będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam stworzyć cudowną pamiątkę, z jakiej będziecie mieć radość na wiele lat.

Jaki jest średni koszt usług kamerzysty na ślubach i weselach? 

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu w trakcie uroczystości, musi go jeszcze porządnie zmontować. Montaż tego typu filmu może potrwać nawet do paru tygodni pracy, który będzie wliczony w cenę. Trzeba również pamiętać, że cena będzie obejmować także jakość i ilość sprzętu wykorzystanego do nagrywania. Ceny najczęściej wahają się pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą konkretne oferty, dowiedzcie się szczegółowo, co dostaniecie w ramach podobnej ceny.

Po czym poznać odpowiedniego kamerzystę na wesele i ślub? 

Decydując się na wybór kamerzysty, koniecznie sprawdźcie wszelkie informacje o firmie. Ważne powinno być dla Was przede wszystkim to:

  • jak długo firma działa na rynku;
  • ile wesel obsłużył dany kamerzysta;
  • na jakim sprzęcie działa firma;
  • ilu kamerzystów będzie do dyspozycji podczas wesela.

Bardzo ważne jest także sprawdzenie opinii byłych klientów firmy lub kamerzysty. Najbardziej wiarygodne będą nie te, które znajdują się na firmowym fanpage'u, ale przede wszystkim te na niezależnych stronach lub forach. 

 

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń. Dzień ten zapadnie w pamięci pary młodej na całe życie, ale także goście chcą wspominać go jak najlepiej. Podczas samej ceremonii zaślubin, ale także w trakcie wesela korzystamy przynajmniej z kilku usług. Czasem zdarza się, że nie jesteśmy zadowoleni z wykonania którejś z nich. O ile kiepską obsługę baru z alkoholem, czy animatora dla dzieci da się wyprzeć z pamięci, o tyle zdjęcia i filmy z wesela pozostaną z nami przez całe życie. Są to usługi, których jakość powinna być dla nas priorytetowa. Poniższy artykuł pomoże wybrać jak najlepszego kamerzystęCzy warto przejrzeć portfolio kandydatów na kamerzystę ślubnego? Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, które będzie w stanie przedstawić. Istnieją różne style i techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby przejrzeć portfolio paru kamerzystów, aby móc skonfrontować ich sposób pracy oraz wyb...