Tania metamorfoza domu — jak ją wykonać?

Tania metamorfoza domu — jak ją wykonać?

Ocena: brak
Głosów: 0

Zmiana stylu wnętrza to krok, na który decydujemy się stosunkowo często. Czasami metamorfoza mieszkanie jest koniecznością, na przykład wówczas gdy nabywamy je z rynku wtórnego. Są jednak sytuacje, kiedy chcemy po prostu sprawić sobie przyjemność i odświeżyć wnętrze. Nasze pomysły nie zawsze muszą spotykać się z wysokimi kosztami. Istnieją pewne sprawdzone sztuczki, dzięki którym można zyskać zupełnie nowe pomieszczenie przy niewielkich nakładach.

Od czego rozpocząć metamorfozę mieszkania?

Kiedy baza Twojego wnętrza jest uniwersalna i jednolita, niesamowicie łatwo odświeżyć ją przy użyciu dodatków i rozmaitych dekoracji. Aby pokój nabrał w krótkim czasie nowego oblicza, należy zmienić poduszki na sofie i to wystarczy! Od razu czuć powiew świeżości.

Z tekstyliów szybko podkreślą charakter także różne pledy i koce. Mogą być ozdobą, ale też można nimi obłożyć fotele i kanapę, dzięki czemu będą wyglądały zupełnie inaczej. Porównywalny efekt można uzyskać przy użyciu niewielkich wyszywanych dywaników. Są tanie i nie ma problemów z ich przechowywaniem, można je prać i często wymieniać. Położone na podłodze powodują, że lokum staje się bardziej zaciszne i klimatyczne.

Na jakie dodatki postawić podczas metamorfozy domu?

Kolejnymi elementami, które zdecydowanie wpływają na odświeżenie stylu wnętrza, są obrazy, zdjęcia i inne dekoracje ścienne. Można je stworzyć samemu, jeśli któryś z domowników ma zacięcie do grafiki komputerowej, można również zdecydować się na gotowe dekoracje ścienne. Plakaty w tej sytuacji wiążą się ze sporo mniejszym kosztem.

Nie zapominaj też o szansie zakupu obrazów z drugiej ręki. Na portalach ogłoszeniowych można trafić na oryginalne dzieła! Spory wybór i konkurencyjne ceny czekają na Ciebie w sklepach internetowych. Nie jest wymagane co chwilę kupować nowych przedmiotów, wystarczy, że będziesz je przewieszać. Nie wierzysz? Przekonaj, jak bardzo nowe ułożenie obrazów odmieni Twoje pomieszczenie!

Jaki styl mieszkania wybrać?

W zmianie stylu przydatne będą również świeczniki, różne drobne dekoracje — talerze, patery, koszyczki itp. Tu także wystarczy zmiana miejsca albo rozłożenie w inny sposób kompozycji, aby pomieszczenie prezentowało się w zupełnie inny sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie domu w podobnym stylu, dzięki czemu dodatki będą mogły wędrować po różnych pomieszczeniach. Wtedy zdecydowanie się nie znudzą.

Powinno się również docenić wpływ roślin na charakter lokum. Doskonale sprawdzą się tu kwiaty cięte, które można bardzo często wymieniać i układać w ozdobnych wazach. Nie tylko będą atrakcyjnym akcentem, ale także dodadzą nieco nowości oraz szyku, a także romantycznego nastroju do domu. 

Czy warto zatrudnić specjalistę do metamorfozy wnętrz?

Metamorfoza mieszkania przeprowadzana na własną rękę może okazać się nie lada wyzwaniem. Oczywiście zakup nowych poduszek, nakryć, czy zasłon to dość proste zadanie. Istnieją jednak czasem nieco bardziej skomplikowane przedsięwzięcia. Kiedy zwyczajnie nie mamy pomysłu i gubimy się w gąszczu katalogowych ofert, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego stylisty wnętrz. Osoba taka dostosuje dom, czy mieszkanie do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Plusem jest to, że przed wykonaniem metamorfozy będzie można stworzyć projekt poglądowy i sprawdzić, czy zaplanowane zmiany będą nam pasowały, a także dokonać poprawek.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Roma Brzezińska

Wystarczy kupić mały bibelot, który odświeży wystrój (mówię z własnego doświadczenia).

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Zmiana stylu wnętrza to krok, na który decydujemy się stosunkowo często. Czasami metamorfoza mieszkanie jest koniecznością, na przykład wówczas gdy nabywamy je z rynku wtórnego. Są jednak sytuacje, kiedy chcemy po prostu sprawić sobie przyjemność i odświeżyć wnętrze. Nasze pomysły nie zawsze muszą spotykać się z wysokimi kosztami. Istnieją pewne sprawdzone sztuczki, dzięki którym można zyskać zupełnie nowe pomieszczenie przy niewielkich nakładach.Od czego rozpocząć metamorfozę mieszkania?Kiedy baza Twojego wnętrza jest uniwersalna i jednolita, niesamowicie łatwo odświeżyć ją przy użyciu dodatków i rozmaitych dekoracji. Aby pokój nabrał w krótkim czasie nowego oblicza, należy zmienić poduszki na sofie i to wystarczy! Od razu czuć powiew świeżości.Z tekstyliów szybko podkreślą charakter także różne pledy i koce. Mogą być ozdobą, ale też można nimi obłożyć fotele i kanapę, dzięki czemu będą wyglądały zupełnie inaczej. Po...