Organizacja swojego miejsca pracy, co jest ważne?

Organizacja swojego miejsca pracy, co jest ważne?

Kategoria: Praca
Komentarze: 1
Ocena: brak
Głosów: 0

Czas, który spędzasz przy biurku, ucząc się czy pracując, powinien być jak najbardziej przyjemny. Czyste i wygodne miejsce pracy niweluje stres i poprawia samopoczucie. To z kolei wpływa na efekty pracy, z których będziesz zadowolony. Najgorsze, co możesz zrobić, to doprowadzić do bałaganu, nic tak nie utrudnia logicznego myślenia, jak chaos organizacyjny. Podpowiadamy, jak tego uniknąć i jak właściwie zaplanować swoje stanowisko pracy.

Czy zawsze należy sprzątać swoje miejsce pracy? Od czego zacząć?

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska.

Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Kilka porad jak utrzymać porządek na biurku w pracy

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Jakich zasad należy trzymać się w pracy, aby zwiększyć wydajność?

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Zrób to samo z internetem, wyłącz go o ile to możliwe. Jeżeli musisz z niego korzystać, pamiętaj, że to jeden z głównych źródeł dekoncentracji. Przyda się tu samokontrola. Ogromna liczba rozpraszaczy, które oferuje internet, bardzo źle oddziałuje na efektywność wykonywanych obowiązków. Im bardziej się rozpraszasz, tym trudniej skupić się na swoich zadaniach. Trenowanie koncentracji, szybko przyniesie pożądane efekty. Praca w domu, to wiele wygód. Jednak kiedy nie mieszkasz sam, musisz zadbać o ciszę i spokój na czas swojej pracy, to bardzo ważne. Ustal z pozostałymi mieszkańcami, żeby Ci nie przeszkadzali. Odpowiednie warunki pracy, podnoszą poziom zadowolenia.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Benedykt Wysocki

Porządek jest bardzo ważny, ponieważ zwiększa on naszą organizację.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Czas, który spędzasz przy biurku, ucząc się czy pracując, powinien być jak najbardziej przyjemny. Czyste i wygodne miejsce pracy niweluje stres i poprawia samopoczucie. To z kolei wpływa na efekty pracy, z których będziesz zadowolony. Najgorsze, co możesz zrobić, to doprowadzić do bałaganu, nic tak nie utrudnia logicznego myślenia, jak chaos organizacyjny. Podpowiadamy, jak tego uniknąć i jak właściwie zaplanować swoje stanowisko pracy.Czy zawsze należy sprzątać swoje miejsce pracy? Od czego zacząć?Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska.Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścian...