Niezapomniany prezent – 6 pomysłów na prezent na chrzest

Niezapomniany prezent – 6 pomysłów na prezent na chrzest

Ocena: brak
Głosów: 0

Chrzest Święty jest włączeniem do Kościoła Katolickiego, w związku z czym dla wielu rodziców jest to bardzo istotne wydarzenie. W tym dniu większość gości składa dziecku podarunki, które mają symbolizować ten moment. Zwykle są to rzeczy, które stanowią pamiątkę, dzięki której maluch będzie mógł już jako nastolatek, a następnie dorosły przypominać sobie o tym wydarzeniu. Co najlepiej zakupić?

Medalik i łańcuszek jako prezent na Chrzest Święty

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – najczęściej łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z portretem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Podarunek tego typu z reguły będzie użytkowany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją trwałą wartość.

Pierwsza Biblia ilustrowana jako pomysł na prezent 

Przekazana prostymi słowami oraz okraszona pięknymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat dziecko oswoi się z historiami z życia Jezusa i pozna inne biblijne historie. Należałoby zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, które polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie oraz częstokroć studiować i przeglądać obrazki.

Liczy się również forma – duże wymiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś małe książeczki można zabrać ze sobą przykładowo na Mszę do kościoła. Jeśli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wtedy najlepszym pomysłem na podarunek będzie oczywiście taka forma.

Modlitewnik na Chrzest Święty 

Książeczka, dzięki której dziecko pozna pierwsze modlitwy, ma duże znaczenie w trakcie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o standardowy modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę podobną do Biblii dla dzieci. Istnieją dodatkowo serie książeczek, jakie uczą pojedynczych modlitw. Inną alternatywą jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest naprawdę wiele.

Maskotka personalizowana – patron

Innowacyjny pomysł na upominek i utworzenie wyjątkowej więzi między dzieckiem i jego patronem z Chrztu. Tego typu prezent może stać się ukochaną maskotką i przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami prezentują swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednak w sytuacji gdy patronem jest mniej popularny święty, można odszukać w sieci osoby, które tworzą pluszowe (bądź szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś lepszego?

Obrazek ścienny na Chrzest Święty – w jaki sposób wybrać? 

Jeśli masz jakieś specjalne artystyczne pomysły, które idealnie pokażą Twoją relację z dzieciątkiem, powinieneś z pewnością wziąć je pod uwagę i zamówić spersonalizowany obrazek. Taka pamiątka będzie przypominać mu przez wiele lat o Tobie i kojarzyć się z tym dniem. Zdecyduj się na napisanie na odwrocie także dedykacji oraz daty, aby wiadome było w przyszłości, co obrazek symbolizuje.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Michał Czarnecki

Kiedyś nie było takiego dużego wyboru i prezenty były na pewno też bardzo fajne!

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Chrzest Święty jest włączeniem do Kościoła Katolickiego, w związku z czym dla wielu rodziców jest to bardzo istotne wydarzenie. W tym dniu większość gości składa dziecku podarunki, które mają symbolizować ten moment. Zwykle są to rzeczy, które stanowią pamiątkę, dzięki której maluch będzie mógł już jako nastolatek, a następnie dorosły przypominać sobie o tym wydarzeniu. Co najlepiej zakupić?Medalik i łańcuszek jako prezent na Chrzest ŚwiętyJednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – najczęściej łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z portretem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Podarunek tego typu z reguły będzie użytkowany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją trwałą wartość.Pierwsza Biblia ilustrowana jako pomysł na prezent Przekazana prostymi słowami oraz okraszona pięknymi ilustracjami Biblia za każdy...