
Jaką funkcję pełni rehabilitacja? Kto może z niej skorzystać?
Zdrowie psychiczne oraz fizyczne jest wspierane przez zabiegi rehabilitacyjne, które przeprowadzane są w zależności od potrzeby, czyli w domu pacjenta, w szpitalu czy też w specjalistycznym centrum. Jej głównym założeniem jest pomoc w powrocie do zdrowia w sposób całościowy lub częściowy. Często jest wykorzystywana po udarach mózgu, urazach lub wypadkach. Bardzo dobrze wpływa na kobiety po mastektomii czy dzieci z wadami wzroku lub słuchu.
Zabiegi leczenia prądem – w jakich przypadkach warto je zastosować?
Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu stosuje się prąd stały bądź zmienny. Zapewnia rewelacyjne efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Zapewne Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i powoduje, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm i przeróżne zwyrodnienia.
Przy jakich schorzeniach stosowana jest laseroterapia?
Laseroterapia to zabiegi, w czasie których wykorzystuje się lasery lecznicze. Mają one rozmaite działanie, które wynika z określonego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można bezboleśnie pozbyć się pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niewielkich guzków. Lasery są pomocne też w leczeniu z trudem gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Dzięki laseroterapii można także pozbyć się bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej oraz wielu innych!
Krioterapia – na ból mięśni i kontuzje!
Zabiegi krioterapii są cenione pod względem wspaniałych rezultatów ich stosowania. Mogą wspierać pacjentów ze stanami depresyjnymi, po urazach sportowych czy po wypadkach. Świetnie wpływają na osoby z osteoporozą czy ze stanami zapalnymi tkanek miękkich. Łagodzą zmiany zwyrodnieniowe. Bardzo ważne jest dostosowanie zabiegu do konkretnej osoby i jej schorzenia, ponieważ istnieją również przeciwwskazania do jej stosowania.
Komentarze
Brak komentarzy