Niezbędne narzędzia do pielęgnacji trawnika, by wyglądał wyjątkowo!

Niezbędne narzędzia do pielęgnacji trawnika, by wyglądał wyjątkowo!

Ocena: brak
Głosów: 0

Najczęściej o pracy w ogrodzie przypomina nam się w okolicach wiosny, kiedy to już należy się za niego zabrać. Ważne w tym momencie są nasze chęci i zaangażowanie, ponieważ praca w ogrodzie jest powtarzalna i musi być regularna. Polacy uwielbiają mieć przy domu trawniki, dzięki którym dom i ogród cieszy oko. U jednych osób wyglądają wspaniale, a u innych jednak niestety nieestetycznie. W niniejszym wydaniu podpowiadamy, jakie warto kupić narzędzia ogrodowe! Zapraszamy serdecznie!

Kosiarka – kluczowe narzędzie w pielęgnacji trawnika!

Totalną podstawą, w jaką musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniejszy teren trawnika, tym inny gatunek kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do stosunkowo większych połaci przyda nam się kosiarka elektryczna, jednakże trzeba mieć na uwadze ciągnący się kabel. Z kolei na największych nawierzchniach trawiastych rewelacyjnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spomiędzy wszystkich, ale dzięki temu jest najbardziej wydajna. Należałoby zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania zebranej trawy, innymi słowy – maksymalnego mielenia zbioru i dystrybuowania go na koszonej powierzchni. Jest to idealna alternatywa do zastąpienia kompostownika i niestosowania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Co nam daje aerator w pielęgnacji trawnika?

O ile zależy nam na gładkiej i gęstej nawierzchni trawnika, wskazane jest zaopatrzyć się w aerator. Jest to sprytne urządzenie zaopatrzone w zintegrowane ostre kolce (niekiedy spotyka się również wbudowane metalowe rurki), które przemieszczając się po powierzchni trawy, wbijają się w glebę, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa lepiej rośnie, ponieważ ma więcej powietrza, a jej korzenie mają więcej przestrzeni do rozwoju. Względnie nowym udogodnieniem są dodatkowo specjalne nakładki na buty do natleniania trawnika. Polega to na tym, że wkładamy na swoje buty nakładki wyglądające poniekąd jak korki u piłkarzy i poprzez przechadzanie się po trawie, napowietrzamy ją.

Na czym polega wertykulacja trawnika?

Porównywalnym urządzeniem do aeratora jest wertykulator, niemniej jednak różnica jest taka, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po nawierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najgorzej ukorzenione, a więc na ogół po prostu chwasty i uschnięte źdźbła. Narzędzie cudownie sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, gdy trawa w wielu przypadkach jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu najczęściej nie wygląda zbyt okazale, jednak nie należy się tym przejmować, albowiem trawa musi odpocząć i nabrać miejsca do powtórnego wzrostu.

Dowiedz się, czym jest podkaszarka i dlaczego warto ją nabyć przy pielęgnacji trawnika!

Nie wszędzie zdołamy dotrzeć z kosiarką, nawet tą najmniejszą. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak szczeliny między skalniakami, skarpy oraz górki, gdzie po prostu kosiarka nie wjedzie. W tym celu stosujemy podkaszarkę, która w niektórych mniejszych ogrodach może w pełni wystarczyć jako wyłączny robot koszący, albowiem nadaje się doskonale na małe obszary trawiaste. Co więcej, skosimy nią także wysokie pędy oraz trawy.

Nożyce ogrodowe – łatwy sposób na piękny trawnik!

W przypadku, gdy kosimy trawnik, często nie możemy dotrzeć z kosiarką do trudno dostępnych miejsc, jak rabaty ogrodowe, które otacza kostka granitowa bądź inna palisada albo murki i ławki. W tych miejscach znajdują się kępy trawy, które brzydko się prezentują. Z tego względu warto zaopatrzyć się w manualne nożyce koszące lub w wersji elektrycznej, co pozwoli nam w łatwy sposób pozbyć się niechcianej trawy oraz zadbać o równy trawnik!

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Najczęściej o pracy w ogrodzie przypomina nam się w okolicach wiosny, kiedy to już należy się za niego zabrać. Ważne w tym momencie są nasze chęci i zaangażowanie, ponieważ praca w ogrodzie jest powtarzalna i musi być regularna. Polacy uwielbiają mieć przy domu trawniki, dzięki którym dom i ogród cieszy oko. U jednych osób wyglądają wspaniale, a u innych jednak niestety nieestetycznie. W niniejszym wydaniu podpowiadamy, jakie warto kupić narzędzia ogrodowe! Zapraszamy serdecznie!Kosiarka – kluczowe narzędzie w pielęgnacji trawnika!Totalną podstawą, w jaką musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniejszy teren trawnika, tym inny gatunek kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do stosunkowo większych połaci przyda nam się kosiarka elektryczna, jednakże trzeba mieć na uwadze ciągnący się kabel. Z kolei na największych nawierzchniach trawiastych...