Jaki tablet kupić? Praktyczne porady

Jaki tablet kupić? Praktyczne porady

Ocena: brak
Głosów: 0

Tablety już od kilku lat nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością. Ich zalety doceniają studenci, uczniowie, biznesmeni, czy gracze. Z jednej strony mają dużo większe ekrany niż smartfony, przez co wygodniej się z nich korzysta, z drugiej zaś są zdecydowanie bardziej poręczne niż laptopy, dzięki czemu można wszędzie zabrać je ze sobą. Poniższe porady pomogą Ci w wyborze najlepszego sprzętu dla Ciebie.

Czym dokładnie jest tablet?

Tablet jest wielozadaniowym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego i telefonu komórkowego. Zwykle ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego używania. Na korzystanie z aplikacji pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie wymaga on dodatkowej klawiatury, ani myszy.

Najważniejsze zalety tabletów to ich rozmiar oraz waga. Nieduże wymiary zapewniają wygodne noszenie go w torebce, plecaku, bądź dłoni. Przekątna ekranu tabletu to w większości wypadków od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi. Na dodatek w wielu przypadkach tablet można zaopatrzyć w kartę SIM i stosować go jak smartfona.

Jakie jest przeznaczenie tabletu?

Okazję do korzystania z tabletu znajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak również dorośli. Z uwagi na duży ekran będzie on wygodniejszy od smartfona do korzystania z poczty internetowej, czy robienia zakupów w Internecie. Zainstalować na nim można większa część aplikacji, a za ich pomocą korzystać z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych, grać w gry czy też oglądać filmy. Graficy niejednokrotnie korzystają z tabletów, wykorzystując je jako narzędzia do rysowania. Są urządzeniami bardzo wielozadaniowymi. Będąc ich właścicielami, być może sami znajdziecie dla nich jeszcze więcej zastosowań.

Jakie są najważniejsze parametry tabletu?

Przed zakupem zaleca się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Udaj się do sklepu, chwyć tablet w ręce i oceń, czy rozmiar, waga i jakość obrazu Ci się podobają. Skup się na jakości wykonania oraz zastosowanych materiałach. Solidny sprzęt będzie zapewne służył przez długi czas.

Już przed zakupem przemyśl, do czego głównie będziesz używał swojego sprzętu. Jeśli będzie to urządzenie jedynie do czytania poczty, przekątna ekranu nieco większa od smartfonu może Ci wystarczyć. Jeżeli przewidujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi lub obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie dobrym wyborem.

Dowiedz się jaka bateria zasila oceniany tablet. Każdy producent informuje o pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości wypadków pozwolą na dłuższą pracę sprzętu. Rozwiązania tańsze pozwalają na stosowanie ich w czasie do około 4 godzin. Te kosztujące drożej dają radę obsługiwać aplikacje bezustannie nawet do 10 godzin. Oprócz baterii skup się także na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zaspokoi potrzeby zwykłego zjadacza chleba.

Podczas zakupu dowiedz się jaki typ ekranu posiada sprzęt, który Cię interesuje. Podstawowym typem ekranu w tabletach jest TFT. Jeśli jednak zależy Ci na lepszej jakości obrazu i kolorów, dobrym wyborem będzie matryca IPS. Tablety z wyższej półki mają zazwyczaj ekrany wykonane w technologii AMOLED oraz ekrany Retina. 

Jeśli zastanawiasz się jaki tablet kupić, pamiętaj, aby podczas wyboru sprawdzić, czy posiada on odpowiednie moduły łączności. Dzięki Wi-Fi będziesz mógł sparować urządzenie z routerem i bezprzewodowo skorzystać z sieci. 

 

 

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Tablety już od kilku lat nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością. Ich zalety doceniają studenci, uczniowie, biznesmeni, czy gracze. Z jednej strony mają dużo większe ekrany niż smartfony, przez co wygodniej się z nich korzysta, z drugiej zaś są zdecydowanie bardziej poręczne niż laptopy, dzięki czemu można wszędzie zabrać je ze sobą. Poniższe porady pomogą Ci w wyborze najlepszego sprzętu dla Ciebie.Czym dokładnie jest tablet?Tablet jest wielozadaniowym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego i telefonu komórkowego. Zwykle ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego używania. Na korzystanie z aplikacji pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie wymaga on dodatkowej klawiatury, ani myszy.Najważniejsze zalety tabletów to ich rozmiar oraz waga. Nieduże wymiary zapewniają wygodne noszenie go w torebce, plecaku, bądź dłoni. Przekątna ekranu tabletu to w większości wypadków od 7 do 12 cali. K...