Jak krok po kroku zaaranżować pustą ścianę?

Jak krok po kroku zaaranżować pustą ścianę?

Ocena: brak
Głosów: 0

Jest wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę, jeżeli zależy nam, aby nasze wnętrza były przytulne i sympatyczne. Takimi kwestiami są dekoracje, oświetlenie, materiały, które wykorzystamy do aranżacji wnętrza, kolory, na które pomalujemy ściany i styl, w jakim urządzimy poszczególne pomieszczenia. Wszyscy jesteśmy inni i tak samo nasze wnętrza powinny się różnić, albowiem istotne jest, żeby oddawały charakter właściciela i opowiadały jego historię. W takich wnętrzach z pewnością będziemy czuć się dobrze.

Jak zaplanować aranżacje ścian?

Zacznijmy od ogólnej charakterystyki naszego mieszkania. W jakim stylu je umeblowaliśmy, co uwielbiamy, a czego nie lubimy, jakie są nasze pasje oraz co pragnęlibyśmy oglądać każdego dnia na naszych ścianach. Nie trzeba się martwić, że coś nie wyjdzie, ponieważ zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając delikatne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy kompletnie żadnego pomysłu, jak urozmaicić nasze wnętrze, poszukajmy inspiracji na stronach internetowych, w branżowych gazetach, czy w programach telewizyjnych o aranżacji mieszkań, a jeśli to nic nie pomoże, zasięgnijmy porady u specjalisty zajmującego się architekturą wnętrz.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy zbieraczami wszelkich bibelotów, musimy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać ozdobiona ściana, np. w salonie. Istnieje na to bardzo wiele koncepcji. Zaczynając od najprostszej – możemy zawiesić na ścianach obrazy, w ramach lub bez. Mogą to być różnego rodzaju pejzaże, rodzinne fotografie bądź nowoczesne plakaty. Tutaj należy zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, ponieważ można je wyeksponować w naprawdę interesujący i oryginalny sposób. Możemy je zawiesić w harmonijnym szyku albo postawić na spontaniczność i pogrupować ze sobą zdjęcia w przeróżny sposób, na przykład na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z podróży.

Sprawdzone wskazówki na dekoracje ścian 

Kolejną opcją może być wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o interesującym wzorze, a później obramujemy ozdobną listwą, tworząc jakby obraz. Można przykładowo stworzyć kilka takich „obrazów” obok siebie, nadając mieszkaniu nowoczesnego oraz wyrazistego charakteru. Jeżeli nasze mieszkanie nie jest największe, bardzo prostym trikiem, żeby je optycznie powiększyć, jest zawieszenie na ścianach luster.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie bardzo korzystny. Alternatywą dla często nudnych i pozbawionych wyrazu obrazów, mogą być interesujące grafiki z interesującymi nadrukami. Stylowe będą czarno-białe plakaty, ale również te, o głębokim nasyceniu kolorów. Zupełnie naturalnie wyglądają także gotowe obrazki, rozmieszczone obok siebie na ścianie, które bez kłopotu znajdziesz w internetowych sklepach.

Oryginalnym, ale w rzeczy samej odświeżonym pomysłem z dawnych lat, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinami, czyli splecionych w atrakcyjny wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla rośliny. Jest to ciekawa alternatywa dla standardowych doniczek, która zjawiskowo ozdabia ściany. Jeżeli dużo podróżujesz, warto zastanowić się nad zakupem drewnianej mapy świata, która genialnie prezentuje się na pustej ścianie. Ta niebanalna ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której zaznaczysz miejsca, które już odwiedziłeś. Możesz do tego zastosować specjalne pinezki albo od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu powiesisz zdjęcie z podróży.

Jakie dekoracje ścienne warto wybrać? 

Ciężko mówić o ograniczeniach, kiedy wszystko zależy od naszych pomysłów, wyobrażeń i inspiracji. Urządzanie domu wbrew pozorom może opierać się na spontaniczności. Tak samo, jak w ekstrawagancki i wymykający się konwenansom sposób dobieramy ubrania, tak samo możemy postąpić z aranżacją wnętrz. Łączenie elementów o odmiennej stylistyce? Czemu nie? Dekoracje, które rozmieszczone są bez ładu? Owszem. Takie zabawy ze stylem i niekonwencjonalne pomysły tworzą indywidualny charakter pomieszczeń. Urządzanie domu to wielofalowy eksperyment. Dajmy się ponieść fantazji.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Benedykt Wysocki

Ja swoje ściany tapetuję. W zależności od przeznaczenia pokoju jest dobrana tapeta z jakimś motywem.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Jest wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę, jeżeli zależy nam, aby nasze wnętrza były przytulne i sympatyczne. Takimi kwestiami są dekoracje, oświetlenie, materiały, które wykorzystamy do aranżacji wnętrza, kolory, na które pomalujemy ściany i styl, w jakim urządzimy poszczególne pomieszczenia. Wszyscy jesteśmy inni i tak samo nasze wnętrza powinny się różnić, albowiem istotne jest, żeby oddawały charakter właściciela i opowiadały jego historię. W takich wnętrzach z pewnością będziemy czuć się dobrze.Jak zaplanować aranżacje ścian?Zacznijmy od ogólnej charakterystyki naszego mieszkania. W jakim stylu je umeblowaliśmy, co uwielbiamy, a czego nie lubimy, jakie są nasze pasje oraz co pragnęlibyśmy oglądać każdego dnia na naszych ścianach. Nie trzeba się martwić, że coś nie wyjdzie, ponieważ zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając delikatne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy kompletnie żadnego pomysłu, ...