Co jest najważniejsze w organizacji wycieczki po parkach narodowych w USA?

Co jest najważniejsze w organizacji wycieczki po parkach narodowych w USA?

Ocena: brak
Głosów: 0

Podróż po parkach narodowych w Stanach Zjednoczonych może być trudna w organizacji, szczególnie jeśli nie masz w tym dużego doświadczenia. Do planowania takich wypraw trzeba mieć informacje, które pomogą Ci w wybraniu najlepszych opcji. W artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości co do noclegu, transportu oraz zawartości bagażu.

Transport po USA – który wybrać?

Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeśli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – przecież musisz czymś podróżować. :) W USA nie ma dobrej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest bardzo słabo rozwinięty. Dlatego załatwienie kwestii związanych z wynajęciem auta to kluczowa sprawa.

Po pierwsze powinno się zadać sobie parę pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wynająć auto, oraz w którym je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że zwrócenie wypożyczonego samochodu w innym miejscu często wiąże się z wyższymi kosztami. Prócz tego istotne jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Dodatkowo powinno się pamiętać, że kierować autem może jedynie ta osoba, na którą zostanie ono wypożyczone, ażeby dzielić się jazdą, należy pamiętać o wykupieniu pozwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym podstawową sprawą jest długość tripa, czyli na ile dni trzeba wynająć auto.

Proces wypożyczania samochodu w USA

Proces wynajęcia auta w Stanach Zjednoczonych może wydawać się skomplikowany, ale tylko wówczas kiedy nie będziesz odpowiednio przygotowany. Aby uniknąć przepłacania za wynajem i dodatkowych opłat czy kar wynikających z niewiedzy, powinno się wcześniej odpowiedzieć sobie na wspomniane wyżej pytania i wybrać odpowiednie auto na swoją wymarzoną podróż.

Jaki park narodowy jest warty uwagi?

Parki Narodowe USA to zdecydowanie piękne i warte zobaczenia miejsca na zachodzie! Rozpoczynając podróż z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze oczywiście Las Vegas, Grand Canyon oraz skończyć w Los Angeles. A jeżeli masz więcej czasu „mustsee” jest Zion lub Bryce Canyon w Utah! Możliwości jest wiele i bez trudu możemy ułożyć wspaniałą trasę ze względnie krótkimi odcinkami między parkami.

Wstęp do parków jest w większości wypadków odpłatny, możemy opłacać wstęp pojedynczo do każdego parku, lub wykupić karnet America the Beautiful. Jeżeli twój roadtrip jest dość ograniczony czasowo, powinno się zrobić research przed wjazdem do każdego z parków, żeby wiedzieć, na które szlaki warto się udać i nie trwonić zbyt dużo czasu.

Co jeszcze muszę wiedzieć przed podróżą?

Na wjeździe otrzymuje się wszelkie informacje dotyczące parku, zwierząt oraz zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz z nastaniem nowego dnia i kończyć hike tuż przed zachodem. Należy pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w autach na parkingach, ponieważ niedźwiadki są niezwykle sprytne oraz umieją dostać się nawet do zamkniętego auta. :)

Opcje spania na roadtripie są rozmaite, można zarezerwować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej czynić to dużo wcześniej. Kolejną opcją jest nocowanie na bezpłatnych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zabukować pokój w motelach, jakich jest mnóstwo na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Pakowanie bagażu – co musi się w nim znaleźć?

Pakując bagaż, musisz wiedzieć, że zabranie z kraju całego sprzętu campingowego to zły pomysł. Jest tak dlatego, że transport walizki może bardzo dużo kosztować. Najlepiej większość kupić w USA w hipermarkecie takim jak Walmart. Można także dokupić apteczkę: opatrunki i leki, a także mocny krem z filtrem i butelkę na wodę. Do walizki zapakuj tylko te przedmioty, których prawdopodobnie nie znajdziesz w sklepie na miejscu.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Podróż po parkach narodowych w Stanach Zjednoczonych może być trudna w organizacji, szczególnie jeśli nie masz w tym dużego doświadczenia. Do planowania takich wypraw trzeba mieć informacje, które pomogą Ci w wybraniu najlepszych opcji. W artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości co do noclegu, transportu oraz zawartości bagażu.Transport po USA – który wybrać?Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeśli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – przecież musisz czymś podróżować. :) W USA nie ma dobrej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest bardzo słabo rozwinięty. Dlatego załatwienie kwestii związanych z wynajęciem auta to kluczowa sprawa.Po pierwsze powinno się zadać sobie parę pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wynająć auto, oraz w którym je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że zwrócenie wypożyczonego samochodu w innym miejscu ...