Chcesz przeczytać wciągającą książkę? Literatura fantasy będzie idealna

Chcesz przeczytać wciągającą książkę? Literatura fantasy będzie idealna

Ocena: brak
Głosów: 0

Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych tytułów książek fantastycznych, można poczuć się przytłoczonym. Fantastyka to w końcu bardzo szeroki gatunek literacki, w którym ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. W książkach tego typu spotkać można mitycznych herosów, stwory z innych planet, czy całkiem nową rasę ludzką. Kupując daną pozycję, warto wziąć pod uwagę, do kogo będzie skierowana. W dziedzinie tej wyróżnia się zarówno książki dla dzieci, ale także dla dorosłych.

J.K.K. Rowling — jedna z najbardziej znanych autorek książek fantasy

„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling chyba każdy kojarzy, tymczasem wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego niezwykłe zdolności magiczne i niebywale utalentowanego, a pierwotnie mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, żeby później trafić do szkoły magii oraz czarodziejstwa, podbiły i w dalszym ciągu podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak również tych starszych.

Ze względu na różnorodność oraz uniwersalność poruszanych tematów, książki te da się polecić czytelnikowi niezależnie od wieku i na zapoczątkowanie przygody z fantasy jest to doskonały wybór.

Władca Pierścienia Tolkiena — niezbędnik na półce każdego pasjonata fantasy

Książka J.R.R Tolkiena może wydawać się trudna i napisana zawiłym językiem, ale jeśli lubujemy się w zaczynaniu od klasyki gatunku, który w tym momencie czytamy, to „Władca Pierścieni” jest podstawą, którą powinno się znać. Powieść jest tak naszpikowana rozmaitymi emocjami, że nie tylko fani fantastyki, ale ogólnie fani słowa pisanego odnajdą wiele przyjemności z czytania tego dzieła.

Jeśli sama książka okaże się aż nadto nieprzystępna, a język zbyt niejasny, można sięgnąć po „Hobbita”, który jest prostszy w odbiorze. Godna polecenia jest także ekranizacja, która jest tak dobrze zrealizowana, że wielu powala z nóg, a to, że bohaterowie przez dużą część filmu wędrują przez pasma górskie, jest bardziej atutem aniżeli minusem.

Saga Wiedźmińska — przeczytaj ją, jeśli interesujesz się literaturą fantastyczną

Jeśli jesteśmy lojalni naszej polskiej literaturze oraz uwielbiamy skrajny, siarczysty humor, to doskonale nadadzą się książki Sapkowskiego. Dominuje tam nieco mroczniejszy klimat oraz może się wydawać, że jesteśmy w naszym Europejskim Średniowieczu z elementami magii oraz baśni. Znajdziemy tam również sporo krwi i bestialskiej walki na miecze i nie tylko. Gdy uwielbiamy książką zapoczątkować jakąś ekranizację albo na odwrót możemy obejrzeć serial, jaki nakręcono w 2019 roku.

Strach i groza to nieodłączny element literatury fantasy

Sympatycy odczuwania lęku i ci, co uwielbiają się po prostu bać, też znajdą coś dla siebie, a mianowicie horrory. Stephen King jest autorem wielu wspaniałych powieści i tytuły takie jak np. „Lśnienie”, „Smętarz dla Zwierzaków” czy „Księga Mistrza” będą perfekcyjne na zainicjowanie przygody z tą najmroczniejszą stroną Fantasy.

Książki z gatunku fantasy to dobry wybór dla każdego

Literatura fantastyczna nie jest literaturą zarezerwowaną tylko dla jednej grupy osób — ani ze względu na wiek, ani płeć, ani upodobania. Książki z gatunku fantasy potrafią kreować własne marzenia, rozwijać światopogląd, a także odrywać na jakiś czas od szarej rzeczywistości. Najciekawsze jest to, że odnaleźć można tuta różne wątki — kryminalny, romantyczny, baśniowy, czy komediowy. To właśnie czyni ten gatunek literacki wyjątkowym i uniwersalnym. Każdy może odnaleźć książkę, która go szczególnie wciągnie.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 2
Benedykt Wysocki

Bardzo fajny artykuł, ale wątpię by zachęcił młodych do czytania czegokolwiek.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Magda Wróblewska

Nie tylko fantastyka może być interesująca i tym samym wciągająca.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych tytułów książek fantastycznych, można poczuć się przytłoczonym. Fantastyka to w końcu bardzo szeroki gatunek literacki, w którym ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. W książkach tego typu spotkać można mitycznych herosów, stwory z innych planet, czy całkiem nową rasę ludzką. Kupując daną pozycję, warto wziąć pod uwagę, do kogo będzie skierowana. W dziedzinie tej wyróżnia się zarówno książki dla dzieci, ale także dla dorosłych.J.K.K. Rowling — jedna z najbardziej znanych autorek książek fantasy„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling chyba każdy kojarzy, tymczasem wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego niezwykłe zdolności magiczne i niebywale utalentowanego, a pierwotnie mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, żeby później trafić do szkoły magii oraz czarodziejstwa, podbiły i w dalszym ciągu podbijają serca milionów czytelników – za...