Szczypiorniści gdańskiej Energi Wybrzeże wygrali derbowy mecz z Arką Gdynia 42:34 (20:17).

Początek spotkania należał do gości, którzy lepiej weszli w to spotkanie i po pięciu minutach prowadzili już 4:0. Bramki dla gdańszczan zdobywali m.in. Wróbel i Prymlewicz. Gospodarze pierwsze trafienie zanotowali po bramce Krystiana Wołowca. Po kolejnych trzech minutach i celnych dwóch rzutach Kondratiuka i jednym Komarzewskiego prowadzili 7:1. Kolejne minuty to bramka za bramkę – dla Arki Przysiek a w odpowiedzi Oliveira, ponownie Przysiek a odpowiada Papaj. W 14. minucie Rychlewski skutecznie z siedmiu metrów i jest 12:7 dla gości. Gospodarze ambitnie walczyli o korzystny wynik i w 25. minucie po celnym trafieniu Kamyszka jest już tylko 17:15 dla Energi Wybrzeża. Końcówka pierwszej połowy zapowiadała emocje na dalsze minuty pojedynku. Wynik do przerwy ustalił Ramon Oliveira (17:20).

Po zmianie stron licznie zgromadzeni kibice mogli liczyć na zacięty i wyrównany mecz. W 34. minucie dla zespołu z Gdańska celnie trafia Komarzewski a chwilę później dla miejscowych dobrą akcję kończy Wolski (20:22). Od tego momentu trzy bramki z rzędu rzucają rywale Arki i różnica wrosła do pięciu bramek przewagi. Energa Wybrzeże grała szybko i skutecznie kończyli swoje akcje – kolejne trzy bramki – dwie Komarzewskiego i jedna Papaja (22:30). Gospodarze odpowiadają jednym trafieniem Rafała Jamioła a goście ponownie rzucają trzy bramki z rzędu (23:33). W 50. minucie Przysiek podaje na koło do Jasowicza i tym razem gospodarze po 3 rzutach celnych zmniejszają przewagę rywali i na tablicy widnieje wynik 27:35. Gracze z Gdańska kontrolują to spotkanie nie pozwalając gdynianom na dojście wynikiem. W 56. minucie po trafieniu Ćwiklińskiego jest dwanaście bramek przewagi na korzyść gości. Wynik meczu w ostatniej minucie ustala Czaja i to spotkanie kończy się wygraną ekipy Energi Wybrzeża Gdańsk 42:34.

Arka: Pieńczewski (8/50 – 16%) – Rychlewski 8, Przysiek 7, Kamyszek 5, Jamioł 4, Wolski 3, Czaja 2, Ćwikliński 2, Jasowicz 2, Wołowiec 1.

Energa Wybrzeże: Witkowski (8/24 – 33%), Chmieliński (8/26 – 31%) – Komarzewski 9, Salacz 5, Kondratiuk 5, Oliveira 4, Wróbel 4, Janikowski 3, Frańczak 3, Adamczyk 3, Papaj 3, Prymlewicz 2, Bednarek 1 oraz Gajek, Gądek.