Zaledwie dzień po ligowym meczu z NMC Górnik Zabrze z tym samym przeciwnikiem spotkaliśmy się w 1/16 PGNiG Pucharu Polski. Walczyliśmy do końca i nieznacznie ulegliśmy drużynie z Zabrza 30:33 (16:17).

Zabrzanie wykorzystując przyjazd do Gdyni zwrócili się z prośbą o rozegranie meczu pucharowego, w którym w wyniku losowania oba zespoły również na siebie trafiły, dzień po meczu ligowym. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w połowie stycznia.

Pierwsze minuty meczu wyrównane, po czym goście odskoczyli z prowadzeniem na pięć bramek różnicy. Zawodnicy Arki jeszcze przed przerwą zdołali zniwelować stratę do jednej bramki i na przerwę schodzili przy wyniku 16:17. Po zmianie stron nasi gracze toczyli wyrównaną walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem by ostatecznie ulec 30:33. W kolejnej rundzie PGNiG Pucharu Polski zameldowali się szczypiorniści z Zabrza.

Arka Gdynia – NMC Górnik Zabrze 30:33 (16:17)

ARKA: Zimakowski, Pieńczewski 2 – Ćwikliński 1, Jasowicz, Souza 7, Czaja 4, Jamioł 4, Janikowski 1, Rychlewski 4, Mollino Da Silva 7

Górnik: Kornecki, Kazimier – Daćko 4, Tomczak 4, Gromyko 2, Sluijters 3, Czuwara 5, Buszkow 5, Tatarincew, Gliński, Sićko 1, Adamuszek 6

Więcej informacji w serwisach sportowych naszych partnerów medialnych: Trójmiasto.pl | SportoweFakty.pl