Piątkowe popołudnie to była nie lada gratka dla fanów piłki ręcznej w Trójmieście. W meczu derbowym spotkały się kluby Arki Gdynia i Energi Wybrzeże Gdańsk. Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy Marcina Lijewskiego 33:27 (16:12).

Od samego początku było widać, że obie drużyny nastawiły się na walkę. Pierwsze trafienie w rywalizacji, dla gospodarzy  zaliczył w drugiej minucie Paweł Salacz. W ósmej minucie po celnym trafieniu z karnego Rafała Rychlewskiego był wynik remisowy 3:3. Wyrównany pojedynek toczył się do 25. minuty i dla Arki celnie rzucił Dawid Przysiek (11:10). Po tym czasie miejscowi odskoczyli na kilka bramek przewagi i na przerwę schodzili z prowadzeniem 16:12.

Po zmianie stron nasi zawodnicy ambitnie starali się o jak najbardziej korzystny wynik i dogonienie rywali. W 39. minucie po celnych rzutach Roberta Kamyszka i Dawida Przysieka mieliśmy już tylko bramkę straty do Gdańszczan (20:19). W końcówce spotkania Energa Wybrzeże wykorzystała przewagę liczebną i momenty dekoncentracji naszych graczy. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry prowadzili już 30:24.

Ostatecznie to jednak drużyna gospodarzy wyszła zwycięsko z tego ciekawego dla widza meczu pokonując naszą drużynę 33:27.

Najwięcej bramek w naszym zespole zdobył Dawid Przysiek – 6, dla ekipy z Gdańska 8 celnych trafień miał Wojciech Prymlewicz.

Energa Wybrzeże: Chmieliński 1, Witkowski – Prymlewicz 8, Wróbel 5, Kondratiuk 5, Oliveira 4, Salacz 4, Papaj 2, Sulej 2, Bednarek 2 oraz Adamczyk, Rutkowski, Komarzewski, Gajek, Wołowiec.
Karne: 5/5.
Kary: 12 min. (Wróbel 4 min., Oliveira, Kondratiuk, Prymlewicz, Sulej – po 2 min.).

Arka: Pieńczewski, Zimakowski – Przysiek 6, Kamyszek 5, Mollino 4, Ćwikliński 4, Lisiewicz 3, Jamioł 2, Rychlewski 2, Janikowski 1, Souza, Jasowicz, Czaja.
Karne: 3/4.
Kary: 14 min. (Kamyszek 4 min., Mollino, Jamioł, Ćwikliński, Jasowicz, Zimakowski – po 2 min.).

(info statystyczne: SportoweFakty.pl Piłka Ręczna) | fot. G.Jędrzejewski / 400mm.pl